12:00 |
|
Australian A-League Football |
Perth Glory – Newcastle Jets |
|
|
12:00 |
|
Bulgarian A PFG Football |
Slavia Sofia – Montana |
|
|
12:00 |
|
Slovenian PrvaLiga Football |
Aluminij – Celje |
|
|
12:30 |
|
Indonesia Super League Football |
PSM Makassar – Persija Jakarta |
|
|
12:45 |
|
Portuguese Primeira Liga Football |
Belenenses – Maritimo |
|
|
13:00 |
|
German 2 Bundesliga Football |
Bochum – Munich 1860 |
|
|
13:00 |
|
Serbian Superliga Football |
Napredak – Mladost Lucani |
|
|
13:00 |
|
Serbian Superliga Football |
Rad – Novi Pazar |
|
|
13:00 |
|
Spanish Primera Division Football |
Osasuna – Barcelona |
|
|
13:00 |
|
Serbian Superliga Football |
Spartak Subotica – Backa Palanka |
|
|
13:00 |
|
Serbian Superliga Football |
Metalac – Vozdovac |
|
|
13:00 |
|
Serbian Superliga Football |
Borac – Radnik Surdulica |
|
|
13:00 |
|
Ukrainian Premier League Football |
Volyn – Vorskla |
|
|
13:00 |
|
German 2 Bundesliga Football |
Simulcast |
|
|
13:00 |
|
German 2 Bundesliga Football |
Kaiserslautern – Aue |
|
|
13:30 |
|
English Premier League Football |
Watford – Everton |
|
|
14:00 |
|
German 3 Bundesliga Football |
Duisburg – Fortuna Koln |
|
|
14:00 |
|
German 3 Bundesliga Football |
Osnabrueck – Zwickau |
|
|
14:00 |
|
Slovenian PrvaLiga Football |
Gorica – Radomlje |
|
|
14:00 |
|
Albanian Kategoria Superiore Football |
Tirana – Korabi |
|
|
14:00 |
|
Turkish First League Football |
Adana Demirspor – Boluspor |
|
|
14:00 |
|
Bulgarian A PFG Football |
Vereya – Levski |
|
|
14:00 |
|
Albanian Kategoria Superiore Football |
Kukesi – Flamurtari |
|
|
14:00 |
|
Greek Super League Football |
Asteras – Veria |
|
|
14:00 |
|
Turkish Super League Football |
Rizespor – Kasimpasa |
|
|
14:30 |
|
Italian Lega Pro Football |
Vibonese – Taranto |
|
|
14:30 |
|
Italian Lega Pro Football |
Fondi – Virtus Francavilla |
|
|
14:30 |
|
French Ligue 1 Football |
Dijon – Marseille |
|
|
14:30 |
|
Italian Lega Pro Football |
Juve Stabia – Akragas |
|
|
14:30 |
|
Italian Lega Pro Football |
Siracusa – Catania |
|
|
14:30 |
|
Indian Super League Football |
Atletico Kolkata – Mumbai City |
|
|
14:30 |
|
Italian Lega Pro Football |
Melfi – Foggia |
|
|
15:00 |
|
Croatian Prva HNL Football |
Cibalia – Hajduk Split |
|
|
15:00 |
|
Romanian Liga 1 Football |
Pandurii – Gaz Metan Medias |
|
|
15:00 |
|
Italian Serie B Football |
Ascoli – Latina |
|
|
15:00 |
|
Italian Serie B Football |
Simulcast |
|
|
15:00 |
|
Israeli Ligat ha'Al Football |
Hapoel T-A – Bnei Sakhnin |
|
|
15:00 |
|
Division 1 Feminine Football |
Lyon – Montpellier |
|
|
15:00 |
|
French Ligue 2 Football |
Strasbourg – Lens |
|
|
15:30 |
|
German Bundesliga Football |
Ingolstadt – Leipzig |
|
|
15:30 |
|
Hungarian NB I Football |
Ujpest – Debrecen |
|
|
15:30 |
|
German Bundesliga Football |
Bayern – Wolfsburg |
|
|
15:30 |
|
German Bundesliga Football |
Freiburg – Darmstadt |
|
|
15:30 |
|
German Bundesliga Football |
Cologne – Dortmund |
|
|
15:30 |
|
Polish Ekstraklasa Football |
Gornik Leczna – Nieciecza |
|
|
15:30 |
|
German Bundesliga Football |
Simulcast |
|
|
15:30 |
|
German Bundesliga Football |
Hamburg – Augsburg |
|
|
16:00 |
|
English League Championship Football |
Huddersfield – Bristol City |
|
|
16:00 |
|
Scottish Premier League Football |
Rangers – Heart of Midlothian |
|
|
16:00 |
|
English Premier League Football |
Arsenal – Stoke City |
|
|
16:00 |
|
Slovenian PrvaLiga Football |
Rudar Velenje – Koper |
|
|
16:00 |
|
Moroccan Botola Football |
Difaa El Jadida – Chabab Atlas Khenifra |
|
|
16:00 |
|
Northern Irish Premiership Football |
Cliftonville – Portadown |
|
|
16:00 |
|
Northern Irish Premiership Football |
Glentoran – Ballymena Utd |
|
|
16:00 |
|
Northern Irish Premiership Football |
Dungannon – Carrick Rangers |
|
|
16:00 |
|
Northern Irish Premiership Football |
Glenavon – Coleraine |
|
|
16:00 |
|
Danish Superliga Football |
Lyngby – Silkeborg |
|
|
16:00 |
|
Moroccan Botola Football |
Kenitra – FAR Rabat |
|
|
16:00 |
|
Northern Irish Premiership Football |
Ards – Linfield |
|
|
16:00 |
|
Northern Irish Premiership Football |
Ballinamallard – Crusaders |
|
|
16:00 |
|
English Premier League Football |
Swansea – Sunderland |
|
|
16:00 |
|
Spanish Segunda Division Football |
Gimnastic Tarragona – Rayo Vallecano |
|
|
16:00 |
|
Austrian Bundesliga Football |
Altach – Wolfsberger AC |
|
|
16:00 |
|
English Premier League Football |
Hull City – Crystal Palace |
|
|
16:00 |
|
Portuguese Liga Vitalis Football |
Sporting II – Porto II |
|
|
16:00 |
|
Spanish Segunda Division B Football |
Arenas – Gernika |
|
|
16:00 |
|
English Premier League Football |
Burnley – Bournemouth |
|
|
16:15 |
|
Spanish Primera Division Football |
Real Sociedad – Valencia |
|
|
16:15 |
|
Greek Super League Football |
Skoda Xanthi – Larisa |
|
|
16:30 |
|
Bulgarian A PFG Football |
Ludogorets – Lokomotiv Plovdiv |
|
|
16:30 |
|
Turkish First League Football |
Balikesirspor – Sanliurfaspor |
|
|
16:30 |
|
Spanish Segunda Division B Football |
Coruxo – Burgos |
|
|
16:30 |
|
Italian Lega Pro Football |
Lecce – Paganese |
|
|
16:30 |
|
Italian Lega Pro Football |
Casertana – Catanzaro |
|
|
16:30 |
|
Italian Lega Pro Football |
Nuova Cosenza – Messina |
|
|
16:55 |
|
Slovenian PrvaLiga Football |
Domzale – Maribor |
|
|
17:00 |
|
Israeli Ligat ha'Al Football |
Hapoel K-S – Hapoel K-S |
|
|
17:00 |
|
Turkish Super League Football |
Genclerbirligi – Istanbul BB |
|
|
17:00 |
|
Turkish Super League Football |
Besiktas – Bursaspor |
|
|
17:00 |
|
Belgian Tweede Klasse Football |
Cercle Bruges – Lierse |
|
|
17:00 |
|
Albanian Kategoria Superiore Football |
Partizani Tirana – Laci |
|
|
17:00 |
|
Albanian Kategoria Superiore Football |
Vllaznia – Luftetari |
|
|
17:00 |
|
Croatian Prva HNL Football |
Istra 1961 – Osijek |
|
|
17:00 |
|
Portuguese Liga Vitalis Football |
Academica – Benfica II |
|
|
17:00 |
|
French Ligue 1 Football |
Bordeaux – Monaco |
|
|
17:00 |
|
Romanian Liga 1 Football |
Botosani – CSMS Iasi |
|
|
17:15 |
|
Israeli Ligat ha'Al Football |
Hapoel Ashkelon – Bnei Yehuda |
|
|
17:45 |
|
Swiss Super League Football |
Vaduz – Lausanne |
|
|
18:00 |
|
Serbian Superliga Football |
Crvena Zvezda – Radnicki Nis |
|
|
18:00 |
|
Spanish Segunda Division B Football |
Barcelona II – Espanyol II |
|
|
18:00 |
|
Spanish Segunda Division Football |
Huesca – UCAM Murcia |
|
|
18:00 |
|
Hungarian NB I Football |
Ferencvaros – MTK Budapest |
|
|
18:00 |
|
Polish Ekstraklasa Football |
Plock – Ruch Chorzow |
|
|
18:00 |
|
Italian Serie A Football |
Crotone – Pescara |
|
|
18:00 |
|
Belgian Jupiler League Football |
Eupen – Charleroi |
|
|
18:00 |
|
Spanish Segunda Division Football |
Elche – Getafe |
|
|
18:15 |
|
Scottish League One Football |
Brechin City – East Fife |
|
|
18:15 |
|
Welsh Cup Football |
Ton Pentre – Bangor City |
|
|
18:30 |
|
Dutch Eredivisie Football |
NEC – Den Haag |
|
|
18:30 |
|
Spanish Primera Division Football |
Las Palmas – Leganes |
|
|
18:30 |
|
Austrian Bundesliga Football |
Mattersburg – Admira |
|
|
18:30 |
|
Greek Super League Football |
AEK – Levadiakos |
|
|
18:30 |
|
English League Championship Football |
Preston – Blackburn |
|
|
18:30 |
|
German Bundesliga Football |
Hertha Berlin – Werder |
|
|
18:30 |
|
English Premier League Football |
Leicester City – Manchester City |
|
|
19:00 |
|
Moroccan Botola Football |
FUS Rabat – Kawkab |
|
|
19:15 |
|
Portuguese Primeira Liga Football |
Desportivo Chaves – Moreirense |
|
|
19:30 |
|
Romanian Liga 1 Football |
Dinamo Bucuresti – Targu Mures |
|
|
19:30 |
|
Israeli Ligat ha'Al Football |
Hapoel Ra'anana – Maccabi Haifa |
|
|
19:45 |
|
Dutch Eredivisie Football |
Heerenveen – Excelsior |
|
|
19:45 |
|
Dutch Eredivisie Football |
PSV Eindhoven – Go Ahead Eagles |
|
|
20:00 |
|
French Ligue 1 Football |
Nancy – Angers |
|
|
20:00 |
|
Swiss Super League Football |
Basel – Sankt Gallen |
|
|
20:00 |
|
Belgian Jupiler League Football |
Kortrijk – Sint-Truiden |
|
|
20:00 |
|
French Ligue 1 Football |
Lille – Montpellier |
|
|
20:00 |
|
French Ligue 1 Football |
Bastia – Metz |
|
|
20:00 |
|
French Ligue 1 Football |
Toulouse – Lorient |
|
|
20:00 |
|
French Ligue 1 Football |
Nantes – Caen |
|
|
20:00 |
|
Spanish Segunda Division Football |
Levante – Tenerife |
|
|
20:00 |
|
French Ligue 1 Football |
Simulcast |
|
|
20:30 |
|
Belgian Jupiler League Football |
Mouscron-Peruwelz – Mechelen |
|
|
20:30 |
|
Belgian Tweede Klasse Football |
OHL – Roeselare |
|
|
20:30 |
|
Polish Ekstraklasa Football |
Wisla – Cracovie |
|
|
20:45 |
|
Italian Serie A Football |
Sampdoria – Lazio |
|
|
20:45 |
|
Spanish Primera Division Football |
Real Madrid – Deportivo |
|
|
20:45 |
|
Dutch Eredivisie Football |
Zwolle – Willem II |
|
|
21:00 |
|
Argentinian Prim B Metro Football |
UAI Urquiza – Fenix |
|
|
21:00 |
|
Argentinian Primera C Football |
Defensores Unidos – Sportivo Barracas |
|
|
21:00 |
|
Argentinian Prim B Metro Football |
Excursionistas – Almirante Brown |
|
|
21:00 |
|
Women. Argentinian Primera Division Football |
Platense – Boca Juniors |
|
|
21:00 |
|
Argentinian Prim B Metro Football |
Acassuso – Estudiantes de Caseros |
|
|
21:00 |
|
Argentinian Primera Division Football |
Velez Sarsfield – Atletico Rafaela |
|
|
21:00 |
|
Argentinian Primera Division Football |
Talleres Cordoba – Newell's Old Boys |
|
|
21:00 |
|
Argentinian Primera Division Football |
San Lorenzo – Union Santa Fe |
|
|
21:05 |
|
Argentinian Prim B Metro Football |
Comunicaciones – Atlante |
|
|
21:30 |
|
Peruvian Primera Division Football |
Universitario – Deportivo Municipal |
|
|
21:30 |
|
Portuguese Primeira Liga Football |
Boavista – Guimaraes |
|
|
22:00 |
|
Ecuadorian Serie A Football |
Universidad Catolica – Fuerza Amarilla |
|
|
22:00 |
|
Ecuadorian Serie A Football |
Liga de Quito – Mushuc Runa |
|
|
22:00 |
|
Ecuadorian Serie A Football |
Barcelona SC – Aucas |
|
|
22:00 |
|
Ecuadorian Serie A Football |
Independiente JT – River Plate Guayaquil |
|
|
22:00 |
|
Ecuadorian Serie A Football |
Deportivo Cuenca – El Nacional |
|
|
22:00 |
|
Ecuadorian Serie A Football |
Delfin – Emelec |
|
|
23:15 |
|
Argentinian Primera Division Football |
Gimnasia LP – Belgrano |
|
|
23:30 |
|
Chilean Primera Division Football |
Everton CD – Antofagasta |
|
|
0:00 |
|
Argentinian Primera Division Football |
Racing Club – Olimpo |
|
|
0:10 |
|
Paraguayan Primera Division Football |
River Plate Asuncion – Sol de America |
|
|
2:00 |
|
American MLS Football |
Toronto – Seattle |
|
|
7:00 |
|
Australian A-League Football |
Brisbane Roar – Adelaide United |
|